Gimnazjum nr 28 w Gdańsku

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size


Harmonogram zajęć w modelarni w roku szkolnym 2016/2017.

Zajęcia będą się odbywać w następujące dni:

wtorki, środy, czwartki w godzinach 15.00-17.00

Zapisy dla uczniów co najmniej klas 2 SP lub starszych.

Więcej informacji w modelarni.

 


 

 

CZYM SIĘ ZAJMUJEMY W MODELARNI?

Celem zajęć modelarskich jest pobudzenie zainteresowania uczestników zajęć nauką i techniką posługiwania się popularnymi narzędziami w sposób bezpieczny, nauczenia się cierpliwości, dokładności przy wykonywanych pracach. Zachęcanie do aktywnej i twórczej formy spędzania wolnego czasu.

Zajęcia w modelarni cieszą się niesłabnącym powodzeniem wśród uczestników zajęć. Fantazja i zaangażowanie w tworzeniu nowych prac jest nieograniczona trzeba się dobrze sprężać żeby nadążyć za wszystkimi pomysłami. Przyjęty i wypracowany styl pracy zdaje egzamin w prowadzeniu zajęć. Pokazane zdjęcia są tylko częścią wykonywanych prac, a młodzi modelarze nie powiedzieli ostatniego słowa w tym temacie.

 

inst. modelarstwa Lech Horzela

 


Dzień dziecka w jachtklubie

 


"Było sobie skrzydło"

W naszej modelarni pojawili się gościnnie uczniowie z Gimnazjum nr 20 im. Hanzy. Biorą oni udział w międzynarodowym  programie ERASMUS, pt.:” Concept, cooperation , creation” . Pochodzą z  Rumunii, Turcji i Polski.  Tytuł projektu- BYŁO SOBIE SKRZYDŁO”. Przedstawione zdjęcia pokazują wykonane zrealizowane modele.


 

Konkurs Barwy Morza  odbył się 10-03-2017 r. w szkole Conradinum. Udział wzięło trzech modelarzy ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Gdańsku,  którzy  zajęli wyróżniające miejsca.


Pierwsze w swojej grupie zdobył  Maksymilian Ryll - SP 2 (2 klasa).


Wyróżnienia Antek Szulc (klasa2 SP 2) i Jakub Szuksztul (klasa 5 SP 2).

Doświadczenie i precyzja przychodzi z czasem i na pewno następne prace modelarskie będą zyskiwały na jakości i zadowoleniu modelarzy.
Gratulacje dla zawodników.

L. Horzela, instruktor modelarstwa.


3 i 4 czerwca był Dniem Dziecka na przystani w klubie AKM w Górkach Zachodnich. Udział wzięli uczniowie z kl.6-stej i grupa uczestników z Modelarni ALBATROS razem z rodzicami. Pogoda była cudna słońce i wiatr jak na zamówienie. Wrażeń moc buzie wszystkie uśmiechnięte, rodzice zadowoleni . Była nauka i zabawa plus śpiewanie szant dodały uroku całej zabawie.
Opiekunem kl.6 była wychowawczyni p.Iwona Ostrowska i p.Dorota Trela. Do zobaczenia na wodzie A HOJ Przygodo.

Lech Horzela

 


 

Konkurs modelarski w szkole „Conradinum” p.t. „Barwy Morza” zakończył się dużym sukcesem – uczniowie SP nr 2 z modelarni „Albatros” zajęli czołowe miejsca:

I m. Karolina Kwiatkowska kl.5
II m Jakub Sudoł kl.1


wyróżnienia otrzymali: Kamil Różański kl.5 i Filip Zajfert kl.5


Modele inne:

III m. Jan Naumiuk kl.1


Konkurencja była bardzo duża i modeli sporo - komisja konkursowa miała trudny orzech do  zgryzienia przy ocenie, ale nasza modelarnia jest na fali dzięki zaangażowaniu wszystkich uczestników zajęć.

Instruktor modelarstwa Lech Horzela


DZIEŃ DZIECKA POD ŻAGLAMI

Modelarski Dzień Dziecka pod żaglami odbył się w wybitnie żeglarskiej pogodzie. Wiatr i słońce, wspaniałe warunki do odważnego żeglowania. Profesjonalni kapitanowie swoich jachtów zapewnili pełne bezpieczeństwo podczas żeglowania po wodach Zatoki Gdańskiej i Wiśle Śmiałej. Załogi na jachtach złożone z uczestników zajęć modelarskich, rodzeństwa i rodziców zdali w pełni egzamin praktyczny na początkujących żeglarzy. w wolnym czasie była nauka węzłów żeglarskich , sterowanie jachtem i podstawowych zasad obowiązujących na na jachtach i w porcie. Opinia moich kolegów żeglarzy z AKADEMICKIEGO KLUBU ŻEGLARSKIEGO jest taka: tak dobrze z organizowanej grupy i zdyscyplinowanej jeszcze nie widzieli. Wszyscy mają ponowne zaproszenie na kolejne spotkanie.

Na koniec spotkania wspólnie posadziliśmy drzewo, przyszli młodzi żeglarze powiedzieli że będą o nie dbali i obserwowali jak rośnie razem z nimi. Wszyscy zadowoleni pełni wrażeń wrócili do swoich domów. A HOJ przygodo DO ZOBACZENIA NA WODZIE.

POZDRAWIAM - instruktor modelarstwa Lech Horzela.

 

 


W "Conradinum" odbył się konkurs modelarski "Barwy morza". Nasi uczniowie zdobyli 4 na 10 możliwych wyróżnień. Serdecznie gratulujemy wszystkim biorącym  w konkursie.

 


AKCJA ZIMA 2015

 WYSTAWA PRAC NASZYCH UCZNIÓW NA DARZE POMORZA 

 

 
AKCJA LATO 2014


Jak co roku podczas akcji letniej organizowanej przez UM w Gdańsku zajęcia modelarskie cieszyły się dużą popularnoścą. Bez wątpienia są to zajęcia kreatywne, pozwalające uczniom na rozwijanie umiejętności manualnych i intelektualnych.

 

 


 

DZIEŃ DZIECKA 2014

Dzień dziecka w klubie AKM odbył się w wymarzonej pogodzie i atmosferze żeglarskiej .Słońce i wiatr plus świetne samopoczucie wszystkich uczestników imprezy spowodowało to że wszyscy byli zadowoleni. Po powrocie z rejsu po zatoce i Wiśle Śmiałej apetyty dopisywały wszystkim uczestnikom. Wypuszczony balon nie poleciał może zbyt daleko ale w powietrze się wzbił. Ognisko zapłonęło od jednej zapałki. Przedstawione zdjęcia opowiedzą więcej. Ahoj przygodo.

 

inst. mod. Lech Horzela

 

 


AKCJA ZIMA 2014


Zajęcia modelarskie cieszą się od wielu lat wielkim zainteresowaniem, jest to bez wątpienia zasługą  instruktora Pana Leszka Horzeli, który w ciekawy sposób proawdzi zajęcia.
Poniżej galeria z zajęć w ramach akcji ZIMA 2014.

 

 

KONKURS - WYSTAWA NA DARZE POMORZA 2013

 

Konkurs - wystawa na fregacie Dar Pomorza 2013. Pracownie modelarską ;Albatros; prezentowali byli uczniowie naszej szkoły ale ciągle uczestniczących w zajęciach modelarskich.  tej imprezy przywieźliśmy 1 złoty,2 brązowe medale, dyplomy, nagrody rzeczowe.    inst. modelarstwa    Lech Horzela


AKCJA LATO 2013

 

AKCJA ZIMA 2013

Tak było w pracowni marynistycznej ''ALBATROS'' podczas zajęć ''akcji zima''. Frekwencja dopisała- modelarnia pękała w szwach, wszystkie miejsca były zajęte. Wyobraźnia młodych uczestników warsztatów nie znała granic a spod ich rąk wychodziły przeróżne modele  - co widać na załączonych fotografiach. Wykonane modele zostały zabrane do domu o będę dzieciom przypominać o mile spędzonym czasie w pracowni marynistycznej.

 

 

 

JUBILEUSZ 15 - LECIA ISTNIENIA PRACOWNI

 

Pracownia modelarska powstała w grudniu 1997r w szkolnej sali numer 401. Początki działalności były skromne ale zapał uczniów do pracy w drewnie i nie tylko wielki. Dzięki dobremu nastawieniu Dyrekcji pracownia zaczęła wzbogacać się o materiały i narzędzia. Co roku chętnych na zajęcia przybywało a miejsca w sali ubywało, z czasem zmieniono pomieszczenie na dużo większe.

 

Uzdolnieni uczniowie zaczęli brać udział w licznych konkursach i imprezach poświęconych tematyce modelarstwa na terenie Trójmiasta i Pucka. Wielokrotnie zdobywali nagrody. Pracownia rozszerzyła swoją działalność o organizację rajdów rowerowych, spotkań integracyjnych przy ognisku a w ostatnich latach o turnieje tenisa stołowego i bilarda. Kilkakrotnie organizowany był też weekend pod żaglami w Akademickim Klubie Morskim na Górkach Zachodnich w Gdańsku.

 

Zajęcia cieszą się ogromną popularnością wśród młodzieży szkolnej, wspiera nas również Dyrekcja, Rada Rodziców oraz rodzice uczniów co ułatwia prowadzenie pracowni i wpływa na pozytywna atmosferę. Co jakiś czas na terenie szkoły robione są też wystawy naszych prac modelarskich.

 

Zapraszamy do odwiedzenia naszej pracowni ‘’Albatros’’

 


 

Instr. Modelarstwa

 

Lech Horzela

 FOTOGALERIA PRACOWNI ALBATROS


W naszej szkole od wielu lat działa prężnie modelarnia prowadzona

przez Pana Leszka Horzelę.

Poniżej fotogaleria.


 

LIST GRATULACYJNY I PODZIĘKOWANIA DLA INSTRUKTORA

Uczniowie naszej modelarni biorą udział w różnorodnych konkursach i wystawach. Poniżej przedstawiamy podziękowania od  Dyrektora CMMw Gdańsku.

 


 

Podziękowania dla Pana Leszka Horzeli od Dyrekcji


Centralnego Muzeum Morskiego

 


 


 


AKCJA LATO 2012

KONKURS MODELARSKIDzień pod żaglami
- instruktor Pan Leszek Horzela

W sobotę 09-06-2012 młodzi modelarze wraz z rodzicami wzięli udział
w DNIU POD ŻAGLAMI.

Impreza odbyła się w Akademickim Klubie Morskim (Górki Zachodnie) i cieszyła się ogromnym powodzeniem wśród wszystkich uczestników. Przy poparciu kolegów żeglarzy na 9-ciu pełnomorskich jachtach wszyscy wypłynęliśmy na wody Zatoki Gdańskiej. Pogoda była sprzyjająca do żeglowania, było słońce wiatr i deszcz. Przyszli adepci żeglarstwa poczuli tak naprawdę co to jest marynistyka na wodzie a nie tylko suche budowanie modeli w pracowni. Po powrocie do klubu na spragnionych i głodnych żeglarzy czekały pieczone smakołyki. Zapłonęło żeglarskie ognisko, odbyły się gry i zabawy- wielką atrakcją był mecz w piłkę nożną między małymi ale bardzo dzielnymi modelarzami a żeglarzami z klubu. Mecz zakończył się 4 do 1 dla modelarzy. Przed zachodem słońca wszyscy pełni wrażeń obrali kurs powrotny do cichych przystani domowych.A to część 2 przygody pod żaglami

Dedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.